Natjecanje u Atom ligi
Snježana Jureković / datum: 6. 3. 2024. 12:18

Tekst napisale Katja Masnica i Dita Babaček

Učenice naše škole Katja Masnica, 8.a, Dita Babaček, 8.a i Ema Kolodziej, 8.b sudjelovale su na Atom ligi pod mentorstvom nastavnika Matematike: Karla Ivoševića i Zdenke Kuštrin, Kemije Dalije Matošić te Fizike Zdenke Kuštrin.

Atom liga natjecanje je koje potiče na promišljanje te iznalaženje novih načina rješavanja izazovnih zadataka koji su samim time i zanimljivi.

Isto tako, učenice naše škole učile su iz pogrješaka pri njhovu rješavanju.

1. kolo Atom lige održalo se 9. 11. 2023., kada smo po prvi puta rješavale ovakav tip zadataka, te smo zauzele 96. mjesto od 212 ekipa.

2. kolo održano je 5. 3. 2024. i u njemu smo osvojile 70. mjesto od 200 ekipa. Zadatci su ovaj put bili složeniji te su zahtijevali više razmišljanja.

Uzevši u obzir oba kola lige, smatramo da smo puno naučile te da ćemo drugačije gledati na zadatke ubuduće.

[OPŠIRNIJE]

Državno natjecanje u badmintonu
Snježana Jureković / datum: 1. 3. 2024. 10:48

Ekipa naše škole sudjelovala je u Poreču na državnom natjecanju školskih sportskih društava u badmintonu.

Jedna pobjeda i tijesan poraz bio je dovoljan za drugo mjesto u skupini te su kao najbolja drugoplasirana ekipa osvojili 9. mjesto.

Čestitamo učenicama: Emi Kolodziej, Magdaleni Jelić Maji Ferić, Emi Lačkovski i mentoru Goranu Križanu!

[OPŠIRNIJE]

Atom liga
Snježana Jureković / datum: 13. 11. 2023. 10:55

Pripremila Zdenka Kuštrin

Ekipa naše škole sudjelovala je 9. 11. 2023. u 1. kolu Atom lige.

Atom liga ekipno je natjecanje učenika osmih razreda i srednjih škola.

Nastala je radi populariziranja prirodoslovlja i matematike, veće motiviranosti učenika i njihovih mentora te poticanja timskog rada.

Tročlanu ekipu naše škole sačinjavale su učenice: Dita Babaček, Ema Kolodziej i Katja Masnica koje su rješavale zadatke iz matematike, fizike i kemije.

Zadatci su predstavljali velik izazov jer nisu tipični za redovitu nastavu kakve učenici ondje rješavaju, već povezuju sva stečena znanja iz navedenih predmeta.

Iako im je na početku djelovalo teško, učenice su ostvarile zlatnu sredinu u ukupnom poretku zauzevši 95. mjesto od 210 ekipa.

Zadovoljni smo ostvarenim rezultatima te ćemo sudjelovati i u drugom krugu. Ovo natjecanje dobar je poticaj za ponavljanje gradiva te je time ujedno dobra priprema za srednju školu.

[OPŠIRNIJE]

Bronca na županijskoj završnici u atletici
Snježana Jureković / datum: 7. 11. 2023. 09:23

Natjecali smo se na županijskoj završnici u atletici. Djevojčice su se pokazale uspješnijima od dječaka i s natjecanja su se vratile s brončanim medaljama.

Osim ekipnog 3. mjesta u županiji, vrijedno je spomenuti i odličan individualni rezultat Marije B. u disciplini bacanja vortexa (imitacija koplja). Njezin hitac najduže je bačeni hitac te je osvojila prvo mjesto u kategoriji djevojčica.

Anita P. ima drugi rezultat u skoku uvis, Ema K. treći najbolji hitac u bacanju kugle, a Magdalena J. kao treća je istrčala dionicu od 600 m.

Dečki su osvojili 5. mjesto, a individualno najbolji rezultat ostvario je Jakov J. drugim najdužim rezultatom u bacanju kugle, dok je Lucijan Č. osvojio 3. mjesto u bacanju vortexa.

Čestitamo učenicima na odličnim rezultatima i mentoru Goranu Križanu!

[OPŠIRNIJE]

Županijsko natjecanje u krosu
Snježana Jureković / datum: 24. 10. 2023. 09:00

Sudjelovali smo na županijskom krosu u konkurenciji 15 osnovnih škola prijavivši se u svima četirima kategorijama.

Izdvajamo pojedinačno 2. mjesto D. Regovića.

Ostale rezultate pogledajte pod opširnije!

[OPŠIRNIJE]

Županijsko natjecanje u šahu
Snježana Jureković / datum: 23. 10. 2023. 13:42

Naša je škola bila domaćin prvog školskog sportskog natjecanja ove školske godine Županijskog natjecanja u šahu za djevojčice i dječake, a nastupilo je osam ekipa dječaka te dvije ekipe djevojčica. Prvoplasirane ekipe sudjelovat će na završnici Državnog prvenstva RH u Poreču od 20. do  22.11. 2023. godine.

Rezultate pogledajte pod opširnije, a fotografije u fotogaleriji!

[OPŠIRNIJE]

Sudjelovali smo na likovnim natječajima
Snježana Jureković / datum: 21. 6. 2023. 11:12

Učenici Likovne skupine, pod mentorstvom Anite Mihaljević, sudjelovali su na 12. susretu hrvatskoga dječjeg duhovnog stvaralaštva "Stjepan Kranjčić" u Križevcima na temu domoljubnog stvaralaštva - "Dom u srcu mom".-

Kevin Šimunić i Elizaveta Sydorenko pohvaljeni su te su dobili prigodne zahvalnice za svoje radove. Značajan uspjeh postigla je Ema Kolodziej čiji je rad uvršten u uži izbor ovog natjecanja.

Ema Kolodziej, sudjelovala je pod mentorstvom A. Mihaljević, na međunarodnom likovno-literarnom natječaju "Melitino proljeće". Pohvaljena je za svoj likovni rad i doprinos u stvaranju proljetne čarolije basne. Na natječaj je pristiglo 1077 radova. Tema je bila mimikrija u prirodi. Radove pogledajte ovdje!